Jak branża turystyczna w Dubaju rośnie w siłę pomimo obecnych warunków ekonomicznych

Redakcja

14 stycznia, 2024
Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu w Dubaju. Kraj zobowiązał się zapewnić turystom niezapomniane wrażenia i dlatego zainwestował znaczne środki w infrastrukturę turystyczną. Jednak sytuacja gospodarcza Dubaju nie jest tak różowa jak wcześniej, co wpłynęło również na turystykę. Statystyki pokazują, że w latach 2016-2017 nastąpił spadek przyjazdów międzynarodowych i liczby turystów przyjeżdżających do Dubaju. Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że turystyka jest ważnym przemysłem dla Dubaju. Na początek, jego strategiczne położenie sprawia, że jest to idealne miejsce dla podróżników z całego świata. Po drugie, wysiłki kraju na rzecz stania się głównym celem turystycznym zakończyły się sukcesem, ponieważ przyciąga ponad 25 milionów turystów rocznie, którzy pochodzą z różnych części świata, przyciąganych złotymi piaskami i błękitnymi wodami.

Nieustanny nacisk Dubaju na turystykę — dlaczego Dubaj wydaje miliardy na reklamy turystyczne

Dubaj to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Miasto doświadczyło boomu w branży turystycznej, dzięki napływowi nowych hoteli, restauracji i luksusowych pomieszczeń mieszkalnych.
Liczba turystów rośnie. Wynika to z nieustannej koncentracji Dubaju na turystyce – co roku wydaje miliardy na kampanie reklamowe (z których wiele jest skierowanych do Europejczyków).
Co więcej, pakiety wycieczkowe do Dubaju są również popularne wśród turystów odwiedzających miasto. Te wycieczki obejmują pustynne safari w dzień i wypady na plażę w nocy.

Statystyki turystyczne w Dubaju – jakie liczby mówią nam?

W ciągu ostatnich kilku lat Dubaj odnotowuje stały wzrost liczby odwiedzających. W emiracie znajduje się międzynarodowe lotnisko w Dubaju, które jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie.
Przychody z turystyki w kraju w 2017 roku oszacowano na 16,5 miliarda dolarów amerykańskich, przy 20 milionach międzynarodowych przyjazdów w tym roku.
Dubaj jest zaliczany do dziesięciu najczęściej odwiedzanych miast na świecie przez międzynarodowych turystów. Istnieje wiele liczb turystycznych do rozważenia, więc spójrzmy, co mówią nam o branży turystycznej w Dubaju.

Dlaczego obecna gospodarka w ogóle nie wpłynęła na turystykę w Dubaju

Dubaj to jeden z krajów na świecie, który dotknął kryzys gospodarczy. Jednak branża turystyczna Dubaju nie została przez to zbytnio dotknięta. W rzeczywistości przemysł turystyczny kwitnie i jest jednym z najlepszych na świecie.
Może się to wydawać zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale prawda jest taka, że branża turystyczna Dubaju ma wiele do zaoferowania. Na początek znajduje się w pobliżu innych popularnych miejsc turystycznych, takich jak Bahrajn i Arabia Saudyjska, które również radzą sobie dobrze ekonomicznie, nawet jeśli gospodarka Dubaju nie nadąża za nimi. Po drugie, prawie połowa wszystkich turystów przyjeżdżających do Dubaju pochodzi z pobliskich krajów arabskich, którzy nadal odwiedzają Dubaj pomimo jego spowolnienia, ponieważ cieszą się podróżami służbowymi od lat, zanim zaczęła się recesja.

Polecane: