Wycieczka Seszele – kiedy warto jechać?

Redakcja

5 czerwca, 2024

Odkrywanie wielu różnych wysepek, relaks na pięknych plażach i nurkowanie w krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego – Seszele to dla wielu podróżników spełnienie marzenia o egzotycznej wycieczce. Ten wyjątkowy archipelag to tropikalny raj, który warto odwiedzić choć raz w życiu. Kiedy warto jechać na ekskluzywną wycieczkę na Seszele?

Gdzie znajdują się Seszele?

Seszele to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, około 1600 km od wybrzeży Afryki Wschodniej. Archipelag składa się ze 115 wysp pochodzenia wulkanicznego, z których tylko 33 są zamieszkane. Na największej z nich, Mahé, mieszka 80% ludności Seszeli. Lot na Seszele z Polski trwa minimum 11-12 godzin, w zależności od długości przesiadki. Różnica czasu między Polską a Seszelami wynosi 2 godziny zimą i 3 godziny latem.

Jaki język i waluta obowiązuje na Seszelach?

Na Seszelach są trzy języki oficjalne: kreolski, francuski i angielski. Jest to wynik długoletniego panowania Francji i Wielkiej Brytanii, a od uzyskania niepodległości w 1976 roku, kreolski również stał się językiem urzędowym. Na Seszelach używa się brytyjskich wtyczek elektrycznych.

Walutą obowiązującą na Seszelach jest rupia seszelska (SCR), która dzieli się na 100 centów. Na wakacje, które organizowane są również na https://dreamgo.pl/gdzie/seszele warto zabrać ze sobą euro lub dolary i wymienić je na miejscu. W sklepach nie powinno być problemów z płatnością kartą, ale na bazar warto mieć gotówkę.

Czy potrzebny jest paszport na Seszele?

Do przekroczenia granicy z Seszelami, polscy obywatele potrzebują aktualnego paszportu, który musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia kraju. Paszport muszą posiadać również dzieci, w tym niemowlaki. Wiza do Seszeli nie jest wymagana – po przybyciu na teren kraju otrzymuje się zezwolenie na wjazd.

Kiedy wybrać się na Seszele?

Seszele leżą w strefie klimatu tropikalnego, ze średnimi temperaturami powietrza wahającymi się między 24 a 29°C. Duży wpływ na klimat mają monsuny. Od maja do października wieje monsun południowo-wschodni, przynoszący słoneczną pogodę oraz niższe, ale nadal przyjemne temperatury.

Monsun północno-zachodni, wiejący od listopada do marca, przynosi więcej wilgoci i opadów. Warto pamiętać, że opady występują na Seszelach przez cały rok i najczęściej są to krótkie ulewy, po których szybko pojawia się słońce.

Czy warto się szczepić przed wyjazdem na wycieczkę na Seszele?

Podczas wakacji na Seszelach nie trzeba obawiać się poważnych chorób, ponieważ jest to bezpieczny kraj. W przeciwieństwie do wielu tropikalnych miejsc, na Seszelach nie występuje malaria. Nie ma też konieczności wykonywania szczepień, o ile na 6 dni przed przybyciem nie przebywało się w strefie występowania żółtej febry – w takim przypadku konieczne jest zaszczepienie się przeciwko niej. 

Przed egzotycznym urlopem warto jednak skonsultować się z lekarzem medycyny podróży, aby sprawdzić, czy potrzebne są dodatkowe zabezpieczenia. Zalecane szczepienia mogą obejmować te przeciwko durowi brzusznemu, tężcowi, błonicy czy krztuścowi.

Artykuł sponsorowany.

Polecane: