Islandia prezentuje się w Warszawie i kusi Polaków

Islandia prezentuje się w Warszawie i kusi Polaków

Islandia oczami Polaków & Jakie miejsca są wśród nich popularne?

Islandia ma wiele do zaoferowania wszystkim podróżnikom. Jeśli więc planujesz wycieczkę do tego nordyckiego kraju, oto przewodnik turystyczny z 10 rzeczami, które Polacy uwielbiają w Islandii.

Jest wiele powodów, dla których Polacy kochają Islandię. Prawdopodobnie najważniejszą z nich są niskie koszty życia na Islandii. Przy stopie bezrobocia wynoszącej zaledwie 0,7% istnieje wiele możliwości znalezienia pracy i osiedlenia się w tym nordyckim kraju bez większych problemów ekonomicznych.

Innym powodem, dla którego Polacy uwielbiają odwiedzać Islandię, jest jej sceneria, na którą składają się liczne wodospady i gejzery oraz inne cuda natury, które można łatwo zwiedzać pieszo lub samochodem. Wreszcie Polacy naprawdę podziwiają islandzką kulturę i kuchnię, której nie mieli w Polsce, zanim po raz pierwszy odwiedzili Islandię.

Mam kilka propozycji dla polskich turystów, jeśli chcą odwiedzić Islandię.

Islandia to niesamowite miejsce dla branży turystycznej. Naturalne piękno kraju jest oszałamiające, z pięknymi widokami na okolicę i pasma górskie. Miasteczka na Islandii to urocze małe miejsca ze świetnymi restauracjami do zwiedzania. Istnieje również wiele wycieczek, które są dostępne dla osób, które chcą zobaczyć kraj z bliska.

Jedną z najlepszych rzeczy na Islandii jest to, że ma wiele atrakcji, w tym miejsca historyczne, gorące źródła do odkrycia i piękne wodospady do zobaczenia. Mając tak wiele do zaoferowania, trudno nie ekscytować się wizytą w tym miejscu!

Lazy Lagoon w Akureyri – jedna z najpopularniejszych islandzkich atrakcji dla Polaków

Akureyri (czasami określane jako Akurey) to miasto w północnej części Islandii. Jest to drugi co do wielkości obszar miejski Islandii, po regionie stołecznym otaczającym Reykjavík.

Laguna powstała w 1937 roku przez spiętrzenie rzeki Ölfusá (przepływającej przez Akureyri) i od tego czasu stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji dla Polaków przyjeżdżających na Islandię. Laguna ma średnią głębokość 2 metrów, ale łatwo jest znaleźć płytsze obszary o głębokości mniejszej niż pół metra, w których dzieci mogą się bawić.

Najlepsze kawiarnie w Reykjaviku dla polskich turystów

W tej sekcji znajdziesz listę polecanych kawiarni w Reykjaviku. Opisze również pokrótce zalety każdej kawiarni i ich specjalności.

Najlepsze kawiarnie w Reykjaviku dla polskich turystów

W tej sekcji omówione zostaną, które kawiarnie są najlepsze dla polskich turystów, biorąc pod uwagę różne czynniki. Ta lista jest subiektywna i oparta na osobistych doświadczeniach.

1) Kawiarnia Loki

2) Kaffi Solon

3) Kaffibarinn

Co jeść na Islandii? 10 islandzkich dań, które koniecznie trzeba spróbować specjalnie dla Polaków!

Polacy kochają Islandię. I zgadnij co? Według polskiej blogerki podróżniczej jest wiele islandzkich potraw, które Polacy pokochają.

W Polsce mamy długą historię z Islandią. Kraj przez wieki był częścią Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a niepodległość uzyskał dopiero w 1918 roku. Dlatego gdy zapytasz Polaka o to, co zjeść na Islandii, najprawdopodobniej pomyślą o polskich potrawach, których stamtąd mu brakuje.

1) Strzały z Brennivina

2) Langustynki z ziemniakami i cebulą

3) Kiełbasa

4) Rugbrauð

5) Kotlety jagnięce z grilla z kapustą

6) Islandzki Skyr z bananami i jagodami

7) Zupa rybna lub Fiskisúpa

Leave a Reply