Kompletny przewodnik po podróży po Islandii: czego możesz się spodziewać i jak się przygotować

Autor user9 | 19-01-22 | Destynacje
Jaka jest ta Islandia

Islandia jest bardzo popularnym miejscem turystycznym na północnym Atlantyku, znanym jako jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących krajów w Europie.

Klimat na Islandii jest zazwyczaj chłodny i deszczowy, a temperatura waha się od 30 stopni Fahrenheita latem do poniżej zera zimą.

Najlepiej odwiedzić Islandię późnym latem, kiedy temperatury są znacznie cieplejsze i mniej deszczowe. Najlepiej też unikać wizyt w okresie Bożego Narodzenia, kiedy prawdopodobnie będzie za dużo śniegu na zwiedzanie.

Przegląd atrakcji i miejsc do zrobienia na Islandii

Islandia to nordycki kraj wyspiarski na Północnym Atlantyku. Ma populację nieco ponad 350 000 osób. Stolicą Islandii jest Reykjavik. Zebraliśmy 10 najlepszych atrakcji i miejsc do zrobienia na Islandii na Twoją wizytę!

10 najlepszych miejsc do zobaczenia na Islandii:

1) Zorza polarna – Zorza polarna jest tak popularna, że jest widoczna przez około 9 miesięcy w roku i jest widoczna z większości Islandii. To naturalne zjawisko jest spowodowane zderzeniem naładowanych elektrycznie cząstek z ziemskiej magnetosfery z gazami ze Słońca.

2) Blue Lagoon- Blue Lagoon została pierwotnie stworzona do użytku jako kurort kąpielowy, ale działa jako spa od 1977 roku, kiedy została otwarta dla publiczności.

Gdzie się zatrzymać na Islandii - opcje zakwaterowania i rekomendacje

Na Islandii jest wiele hoteli, które mają wszystkie udogodnienia, których można potrzebować podczas pobytu.

Oto niektóre z najlepszych hoteli na Islandii:

  • Hotel Błękitna Laguna
  • Safari Hotel Reykjavík
  • Hotel Skogafoss

Jaki jest język islandzki?

Islandzki to język północnogermański, wywodzący się ze staronordyckiego. Jest blisko spokrewniony z norweskim, duńskim i szwedzkim. Islandzki jest językiem urzędowym Islandii, którym posługuje się ponad 300 000 osób w kraju i kolejne 100 000 w innych częściach świata.

Czy na Islandii można pić wodę z kranu?

Woda z kranu na Islandii jest bezpieczna do spożycia.

Islandzka woda z kranu jest zdatna do picia, ale nie każda woda butelkowana na Islandii jest taka. Zgodność jakości islandzkiej wody z kranu z przepisami, regulacjami i zaleceniami została zweryfikowana przez niezależne laboratoria. Cała islandzka woda z kranu jest fluorowana i chlorowana. Większość islandzkich domów jest bezpośrednio podłączona do publicznego systemu wody pitnej, ale niektóre mają studnie lub inne źródła zaopatrzenia w wodę pitną.


Twój komentarz