The Masada Opera Festival 2015: Polacy zdobyli Masadę

Redakcja

7 stycznia, 2024

Kilka dni temu zakończył się Masada Opera Festival 2015 w Izraelu, na którym polscy artyści pod przewodnictwem reżysera Michała Znanieckiego święcili swoje triumfy.

Wyobraź sobie Carmina Burana wystawioną na gorącej pustyni, z górami w tle. Jednym z najważniejszych elementów tego okazu było to, że był wystawiany na dworze, a nie w operze. Zamiast dachu niebo jest pełne gwiazd. Festiwal Operowy w Masadzie pozwoli Ci cieszyć się takimi widokami i przeżyciami! Odbywa się na szczycie płaskowyżu na wschodnim krańcu Pustyni Judzkiej w pobliżu Morza Martwego. Mimo że miejsce to było już niesamowite dzięki niesamowitym widokom i muzeom, stało się jeszcze bardziej wartościowe po interwencji dzieł sztuki współczesnej.

Festiwal Operowy Masada w Izraelu jest jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń kulturalnych w tym sezonie

Historia festiwalu opery masada, jak stał się corocznym wydarzeniem, jaki jest skład spektaklu?

Festiwal Masada został założony w 1979 roku przez izraelskiego kompozytora Paula Ben-Haima. Festiwal odbywa się corocznie w maju.

Początkowo festiwal odbywał się w Operze Jerozolimskiej, ale stopniowo rozszerzył się na różne miejsca w Izraelu, w tym Nahalat Binyamin, Beit HaEmek i Tel Awiw. Program festiwalu różnił się między międzynarodowymi koncertami muzyki stołowej a występami izraelskiej muzyki kameralnej, zanim stał się corocznym wydarzeniem dla międzynarodowych produkcji oper stołowych.

Jakie są główne atrakcje Festiwalu Operowego w Masadzie?

Masada Opera Festival to dwutygodniowe wydarzenie, które w tym roku odbywa się w Izraelu.

Bilety na Festiwal Opera Masada kosztują od 220 do 25 000 USD. W sprzedaży dostępne są różne pakiety.

Festiwal Operowy w Masadzie trwa 2 tygodnie i obejmuje około 40 przedstawień operowych, baletowych i innych musicali z całego świata.

Jak dostać się do Masady na to wydarzenie?

Masada to góra na Pustyni Judzkiej, w pobliżu Morza Martwego. Było to historyczne miejsce bitew z kolejnymi kulturami Wschodu i Zachodu, w tym Rzymian, Muzułmanów i Brytyjczyków.

Dotarcie tam:

Jeśli korzystasz z transportu publicznego, możesz dostać się z Jerozolimy lub Tel Awiwu do Masady autobusem, taksówką lub pociągiem ze stacji Beit Shemesh. Jeśli jedziesz samochodem, możesz dojechać do Masady z Jerozolimy autostradą 1 do skrzyżowania Arad, a następnie autostradą 90 do wjazdu do Masady.

Polecane: